7/24 Bilgi Ve Rezervasyon Hattı
7/24 WhatsApp Rezervasyon Hattı
Adana'nın Gezilecek Yerleri

Adana'nın Gezilecek Yerleri

   Ülkemizde ve hatta sınırlarının ötesinde bilinen özelliği ile gastronomi kenti olan Adana, şüphesiz adı ile bağdaştırılmış olan kebabı ile ünlüdür. Hatta yemek konusunda kendine ait bir festival olan lezzet festivali ile kendinden her yıl bahsettirmektedir. Son yıllarda adından çokça bahsettiren festivalleri dışında bir çok gezilecek kilise ve doğal noktası ile bir çok gezi severin listesinin ilk şehridir.  Sizlere tavsiyemiz Adana’ya gelince karşılaşacağınız yemek yeme alışkanlığı sizi şaşırta bilir. Günün her saatine özgü yemek seçeneklerini yedikçe yorulan ve yoruldukça yiyen bir şehre tanışmaya hazır olun. Adana'nın gezilecek yerlerini keşfetmeye hazır olun.

   Seyahat ettiğiniz her şehirde olduğu gibi Adana da gezilecek ve görülecek bir çok nokta vardır. Gezilecek bir çok yere sahip bu şehre gelmeden uzun bir liste hazırlamanıza yardımcı olmak için sizlere kısa bilgiler vermek istedik.  Gelin birlikte bu eşsiz şehri keşfetmeye ve lezzetlerini tatmaya başlayalım.

Adana'nın Gezilecek Yerleri

   Adana milattan önceye dayanan tarihi ve eşsiz mimari yapısı ile şehre gelen tüm misafirlerin görmesi gelen bir çok yer vardır. Adana şehri Çukurova deltasının merkezinde olması ve yapısı ile bir gün içerisinde ziyaretçilerine eşsiz benliğini göstermektedir. Delta kalbinde barındırdığı bu güzellikleri gelen tüm ziyaretçilerine cömertçe sunmaktadır.

  1. İlk durak Taş Köprü

  Roma imparatorluğu zamanı yapılan bu yapıt Adana için bir tarihi eserden çok sembol haline gelmiştir. Merkez ilçeleri olan Seyhan ve Yüreğir ‘i birleştirmektedir. Yapım tarihi tam olarak bilinmeyen bu eser günümüzde halen kullanılmaktadır. Uzun yıllarca bir çok medeniyete ev sahipliği yapan bu şehir bu sembol ile ün kazanmıştır. Ziyaretçilerini sıcak karşılayan Taş Köprü geldiğiniz görmeniz gereken ilk durak olacaktır.

  • Tarihi Büyük Saat Kulesi

  Otuz iki metre yüksekliğinde bulunan saat kulesi Osmanlı dönemlerine şehre miras olarak bırakılmıştır. Günümüz tarihinde de ülkemizin en yüksek saat kulesi olma unvanını halen elinde bulundurmaktadır.  Adana büyükşehir belediyesi logosunda Taş Köprü ile yerini almıştır. Adana'nın gezilecek yerleri ve noktaları arasında ilk sırayı bizce burası olmalıdır.

  • Adana Tren İstasyonu

  1912 senesinde yapılan şehrin en önemli ulaşım yolu olan tren istasyonu ziyaretçilerin görmesi gereken bir noktadır. Adana’nın en eski yerleşim noktalarından birisi olan sular bölgesinde bulunan istasyon binası ve meydanın ziyaretçilerini büyüleyen bir havası vardır.

  • Kazancılar Çarşısı

Tarihi Büyük Saat Kulesini içersinde barındıran Kazancılar Çarşısı ülkemizin bilinen özelliklerinden birisi olan Kapalıçarşı kültürünün nadide bir parçasıdır. Çarşı son yıllarda yapılan tadilat ile tarihi dokusun korunmuş ve siz değerli misafirlerine kapılarını açmıştır. İçersinde modern eşyaların ve tarihi ustalık gerektiren bir çok eserin satıldığı küçük iş yerleri bulunmaktadır.

  • Tarihi Adana Çarşı Hamamı

Ramazanoğlu beyliğinin şehre bıraktığı tarihi bir yapılan Çarşı hamamı bilinen tarihi ile 1529 yılında inşa edilmiştir.  İnşa edildiği tarihten bu güne kadar hizmet verem Çarşı Hamamı hizmet vermeye devam etmektedir. Adananın kalbi olan Büyük Saat bölgesinde bulunan bu tarihi hamam ziyaretçilerine kapıları her zaman açık tutmaktadır.

  • Tarihi Adana Kalesi

  Yapım tarihi tam olarak bilinmemesine nazaran ilk çağlardan bu güne kadar şehri korumuş bu kale ziyaretçilerin görmesi gereken bir yer olarak halen ayakta durmaktadır.

Adana Gezilecek Yerlere Ulaşım

   Sizlerde Adana’nın bu denli eşsiz tarihine bırakmak ve bu güzelliklerini görmek isterseniz ulaşımlarınız için doğru çözümler sunan ve sizlere bu noktaların haritasını veren firma ile tanışın. Adana oto kiralama ile dilerseniz bu eşsiz güzellikleri kendi başınıza gezebilir yada şoförlü araç kiralama hizmeti ile sizlere sadece bu dokuya bırakabilirsiniz. Adana ve tarihini tatmak isteyen tüm misafirlerimiz dilerler ise müşteri danışmanlarımızdan bilgi alabilerek hızlıca bir yol haritası çizebilirsiniz.

  Adana gezilesi bir yer olmanın dışında ulusal yada uluslar arası bir çok misafiri karşılamaktadır. Şakirpaşa havalimanı şehrin içerinde yer almakta olup Mersin, Hatay ve Osmaniye illerine ulaşım sağlamaktadır. Ofisimiz havalimanı karşında yer almaktadır. Geziniz nasıl planlarsanız planlayın havayolu ulaşım ile geleceğiniz şehrimizde turunuz bizlerin ofisinde başlayıp yine ofisimizde bitecektir.