7/24 Bilgi Ve Rezervasyon Hattı
7/24 WhatsApp Rezervasyon Hattı
Araba Nasıl Güzel Kullanılır?

  Günümüzde bilinçlenen bir toplumun gereği olarak kurallara uyma eğilimi, tasarruf, sağlık vb. hususlar araç kullanmakta ön plana çıkmaktadır. Peki, aracınızı nasıl daha güzel kullanabilirsiniz? Adana araç kiralama olarak hem misafirlerine hem de takipçilerine bu konuda bilgi vermek istedik. Kısa yada uzun yolculuklarda en uygun sürüş tekniklerini konforu da beraberinde getirmektedir. Çok uzun bir giriş yapmadan sizlere sürüş teknikleri ve güzel araba kullanma hakkında bilgi vermeye başlayalım.

 Seyahat Anında Araçtaki Pozisyonunuz

 Araca binildiği esnada nasıl rahat bir pozisyon alınacağına en iyi sürücünün kendisi karar verebilmektedir. Aracın direksiyonuna geçildiği andan itibaren koltuk pozisyonu, direksiyonun nasıl daha rahat hale getirilebildiği hususlarına azami dikkat etmek gerekmektedir. Rahat bir pozisyonda kullanılmayan araç, araç kullanırken ilerleyen dakikalarda çeşitli bel, sırt ve eklem ağrılarına sebep olacaktır. Bu durum da zaman zaman sürücünün reflekslerini azaltmakta ve kazalara sebebiyet vermektedir.

Sıklıkla Yapılan Pratik Sürüş Kalitesine Etikleri

 Ehliyet almak demek, araç kullanmak için yeterli pratiğe sahip olmak demek değildir. Ehliyet almak, yeterli pratiğe ulaştıktan sonra trafiğe çıkılmasında herhangi bir sakınca olmadığı anlamına gelmektedir. Yeterli pratik kazanıldıktan sonra trafiğe çıkılması hem sizin hem de trafikteki diğer sürücü ve yayaların emniyeti açısından son derece önemlidir.

Trafik Kurallara Uymak Güvenli Seyahatin Anahtarı

 Araç kullanırken trafik kurallarına azami uymaya gayret etmek gerekmektedir. Toplumumuzda çoğunluğun ehliyeti vardır. Çoğu sürücü ehliyet alma esnasında kuralları öğrenmekte fakat ehliyet alındıktan sonra kurallara uyma konusunda fevri davranarak kuralları ihlal etmektedir. Trafik kurallarının insanlara zül gelmesi için konulmuş kurallar olmadığı, hepimizin sağlığı ve emniyeti açısında önem arz ettiği hepimizin bilmesi gereken temel hususlardır.

 Trafikte Değişen Şartlarına Reaksiyon Gösterebilme

 Hepimizin bildiği gibi trafikte her şey sizin istediğimiz gibi yürümemekte, zaman zaman ani reaksiyon göstermeniz gereken hususlar gelişebilmektedir. Bu tür durumlara derhal reaksiyon gösterebilmek araba kullanmakta olmazsa olmaz kurallardandır. Örneğin panik atak rahatsızlığı olan bir insan trafikte gelişen durumlara derhal reaksiyon gösteremez.

Bakımlı Araç Seyahatinizde Güven Verir

 Aracın bakımının zamanında yapılması, araba kullanımını olumlu etkileyecek hususlardandır. Bakımı yapılmamış araçla trafikte seyir halinde olmak çeşitli tehlikeli durumlar oluşturmaktadır. Bu kapsamda kurulmuş olan muayene istasyonları araçların trafikte seyretmesi için ne denli yeterli olduğu konusunda çeşitli resmi raporlar vermektedir. Bu muayenelerin zamanında yaptırılıp eksik olan hususların derhal giderilmesini müteakip trafiğe çıkılması son derece önemlidir.

 Kullandığınız Aracı Tanıyın Rahat Edin

 Çoğu kullanıcı kullandığı arabanın özelliklerini bilir. Arabanın özelliklerinin bilinmemesi durumu araç değiştirme durumlarında özellikle ortaya çıkan bir husustur. Araç değişimleri özellikle basit araçlardan lüks araçlara geçiş durumunda olmaktadır. Sürücünün alışkın olmadığı teknolojik özellikler araç kullanımı esnasında çeşitli acemiliklere sebep olmaktadır. Bu sebeple yeni aracı derhal tanıyıp adapte olabilmek son derece önemlidir.

Yakıt Tasarrufu Ve Keyifli Bir Seyahat İçin Vitesi Uygun Devirde Değiştirin

 Aracı kullanırken vites değişim zamanlarına dikkat etmek son derece önemlidir. Otomatik vites araçlarda bu durum söz konusu olmasa da manuel vites araçların da trafikte ciddi ağırlığının olduğu bir gerçektir. Aracın vites değişim devir aralığının 2500-3000 devir olduğu unutulmamalıdır. Bu devir aralığına uymamak hem aracın kontrolünü güçleştirir hem de yakıt tasarrufuna olumsuz katkı sağlar.

   Seyahat süreniz yada yolculuğunuzun mesafesi ne olursa olsun en iyi sürüş tekniklerini uygulamanızı tavsiye ederiz. Güzel araba kiralama teknikleri ile yakıt tasarrufu, konfor ve güvenli ulaşımın kapısını aralayacaksınız. Adana oto kiralama yada başka bir şehirden araç kiralama hizmeti alırsanız daima bakımlı araçlar ile bu tekniklere uyum sağlayarak hem bütçenize hem güvenliğinize önem vermiş olacaksınız. İyi yolculuklar dileriz.