Adana'dan Mersin'e Nasıl Gidilir?

Adana'dan Mersin'e Nasıl Gidilir?

18 Ağustos, 2020

Adana'dan Mersin'e Nasıl Gidilir? Adana ve Mersin illeri birbirine oldukça yakın illerdir. Hem konum olarak hem de kültürel bakımdan yakın olduklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu nedenle sık sık bu iller arasında yolculuk yapılıyor. Hem kısa mesafeli olduğu için hem de kültürel bakımdan oldukça yakınlık gösterdiği için gidildiğini ifade edebiliriz. Bildiğiniz üzere Türkiye’nin her yerinden yola çıkıp Mersin’e ulaşmayı istiyorsanız yolunuz mutlaka Adana ile de kesişmek zorundadır. Aralarındaki toplam mesafenin yaklaşık bir saat kadar sürdüğünü söylemek mümkündür. Peki, genel olarak Adana'dan Mersin'e Nasıl Gidilir? Araç ile nasıl gidilir? Otobüs veya dolmuş ile gidilir mi? İşte merak ettiğiniz bu soruları ayrıntılı olarak sizler için kaleme aldık! Ayrıntılar sizlerle…

Adana Mersin arası kaç kilometredir?

Adana’dan Mersin’e nasıl gidilir sorusuna doğru yanıt vermek için öncelikle aradaki kilometre mesafesini detaylıca dile getirmek gerekiyor. Adana ve Mersin arası toplamda 85 kilometre kadar uzundur. Bu yolu ise toplamda 1 saatte bitirmeniz mümkündür. Üstelik oldukça keyifli bir yolculuk deneyimi ile Adana’dan mersine, mersin’den ise Adana’ya dönebilirsiniz, İster toplu taşıma araçları isterseniz de kendi özel aracınız ile bu yolculuğu kolayca yapabilirsiniz. Eğer aracınız yoksa Adanadan Mersine yolculuk yapmak için Adana araç kiralama firmamızdan araç kiralayarak gün içerinde Adanadan Mersine gidip gelebilirsiniz.

Adana Mersin arası ne kadar benzin yakar?

Adana’dan Mersin’e nasıl gidilir sorusunun ardından en sık sorulan soruların başında ise bu yolculuk sırasında araçların ne kadar benzin yaktığıdır. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere yol aşırı derecede kısa mesafeli olduğu için öze ya da toplu taşıma araçlarında pek fazla benzin harcamadan yolu tamamlamanız mümkündür. Maksimum 1 saat süren bu yolculukta aracınız yakıt türüne göre ortalama olarak 4-5 veya 5-6 litre yakıt harcayacaktır. Bu yakıt tüketimi gidiş- dönüş olarak ortalama hesaplamadır. Siz de Adana’dan mersin’e yola çıkmayı hedefliyorsanız bu detayları göz önüne alarak hazırlık yaptıktan sonra hemen bu şahane yolculuğa başlayabilirsiniz.

Eğer uçak ile Adana’ya varmışsanız ve Mersine gitmeyi hedefliyorsanız araç kiralamanız da mümkündür. En kaliteli araç kiralama firmasına ulaşarak geniş araç filosu arasından ihtiyacınıza ve bütçenize cevap vereni anında kiralayabilirsiniz.

Adana Havaalanından Mersin'e Yol Tarifi

Emek, Adana Şakirpaşa Havaalanı, Seyhan/Adana, Türkiye
85,3 km. Yaklaşık 1 saat 4 dakika
  1. Adana Şakirpaşa Havaalanı yönünden kuzey yönünde ilerleyin
44 m
  2. Barış Blv. yönünde sağa dönün
93 m
  3. Barış Blv. yönünde sola dönün
0,5 km
  4. Döner kavşaktan 55013. Sk. yönündeki 2. çıkışa girin
0,2 km
  5. Döner kavşakta, düz devam edin
0,1 km
  6. Hafif sağa yönelin
0,5 km
  7. 58191. Sk. yönünde hafif sola dönün
0,5 km
  8. Ray Sk. yönünde devam edin
0,3 km
  9. Döner kavşaktan Alparslan Türkeş Blv. yönündeki 4. çıkışa girin
3,5 km
  10. Hafif sağa yönelin
0,6 km
  11. Kasım Ener Cd yönünde ilerlemek için soldan devam edin
56 m
  12. 1. sokaktan sola dönüş yaparak Kasım Ener Cd üzerine çıkın
0,8 km
  13. Döner kavşaktan 3. çıkışa girin ve Kasım Ener Cd boyunca ilerleyin
0,5 km
  14. Adana - Mersin Otoyolu/E90 girmek için hafif sağa dönün
Paralı yol
28,9 km
  15. Adana-Erdemli Otoyolu/Adana - Mersin Otoyolu/O-51/E982 yönünde devam edin
Paralı yol
36,8 km
  16. Serbest Bölge/Liman çıkışına girin
Paralı yol
1,2 km
  17. 151. Cd. yönünde devam edin
7,3 km
  18. Mersin rampasına girin
0,4 km
  19. Cumhuriyet Blv./D400 girin
D400 boyunca ilerleyin
Aradığınız yeri solda göreceksiniz
3,0 km
Mersin, Akdeniz/Mersin, Türkiye
Whatsapp